Πήρα μέρος σ'αυτήν την παράσταση

theater2.jpg (19862 bytes)

Πήρα μέρος σ’ αυτήν την παράσταση, επειδή το να νιώθω ότι παίζω σε μια παράσταση το έχω ζήσει πολλές φορές, ενώ το να παίζω ποτέ.

Το έργο δείχνει πώς να αντιμετωπίσεις πιθανά μελλοντικά προβλήματα στην οικογένεια.

Αυτό που μου έμεινε από τις πρόβες είναι ότι, αν συνεργαστείς μπορείς να καταφέρεις το καλύτερο.

Δεν ξέρω πώς να εκφράσω αυτό που μου πρόσφερε η συμμετοχή μου στην παράσταση, αλλά είμαι σίγουρος ότι έχω μάθει πολλά για τη ζωή.

ΑΠΡΙΛΙΟΣ 2001 ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

Όταν μου πρότειναν να πάρω μέρος στο έργο, δέχτηκα με ενθουσιασμό. Αυτό συνέβη, γιατί έχω μια ιδιαίτερη αγάπη για το θέατρο αλλά και για τους ανθρώπους που έχουν τη δυνατότητα να παίζουν σε μια παράσταση. Ακόμη γιατί η συμμετοχή μου στο έργο θα ήταν μια ξεχωριστή, μοναδική, πρωτόγνωρη εμπειρία , μια διαφυγή από την καθημερινότητα .

Το έργο βασίζεται σε μια καθημερινή ιστορία, η οποία δεν απέχει από την πραγματικότητα και μπορεί να αγγίζει το θεατή ,αφού τον εισάγει στον τρόπο ζωής και στα προβλήματα μιας συνηθισμένης οικογένειας . Μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις ,αφού μου δίδαξε πώς μπορεί ένας στόχος να επιτευχθεί και να έχει τα επιθυμητά αποτελέσματα με συλλογικότητα , συνεργασία και αλληλεγγύη. Παρουσιάζει τα πράγματα με έναν αισιόδοξο τόνο, δηλώνοντας πως ακόμη και οι πιο δύσκολες καταστάσεις είναι κατορθωτό ν’ ανατραπούν και να πάρουν μια άλλη τροπή, αν υπάρχει η ανάλογη προσπάθεια και προθυμία .

Οι θεατές μετά το τέλος της παράστασης είναι πιο δυνατοί και έχουν την απαιτούμενη αυτοπεποίθηση να αντιμετωπίσουν όλα όσα τους απασχολούν.

ΑΠΡΙΛΙΟΣ 2001 ΠΑΡΑΦΟΡΟΥ ΜΑΡΙΑ

Triangle_up.gif (855 bytes) Αρχή σελίδας